Czym jest adres rejestracyjny firmy?

 

Aby zarejestrować firmę musisz mieć adres, pod którym wpiszesz ja do odpowiednich rejestrów i pod który instytucje i interesanci będą mogli skutecznie doręczać Ci korespondencję.

Ważne abyś pamiętał, że dokładnie pod ten adres będzie przychodzić do Ciebie cała korespondencja formalna. Zostanie też on podany do wiadomości publicznej.

Dlatego adresem rejestracyjnym  nie może być  numer skrytki pocztowej. Powinien nim być, nie tylko z formalnych względów – rzeczywiście istniejący budynek czy lokal.

Istotne jest, że firma nie musi w nim prowadzić działalności.

Jeśli nie masz do dyspozycji takiego adresu, pod którym spokojnie możesz dokonać rejestracji swojej firmy, możesz zgłosić się do nas – o to własnie chodzi w naszej ofercie.

 

Dlaczego korzystać z naszej oferty a nie np. rejestracji firmy w domu? Oto kilka powodów:

  • może być tak, że otwierając działalność gospodarczą pod adresem domowym, okaże się że wzrośnie Twój podatek od nieruchomości;
  • jeśli natomiast nie jesteś właścicielem tylko najemcą – powinieneś bezwzględnie otrzymać na to zgodę od wynajmującego (a nie zawsze łatwo ją dostać);
  • może chcesz zachować więcej prywatności (zwłaszcza online), nie chcesz wizyt niechcianych interesantów w domu i stosu korespondencji reklamowej w skrzynce?
  • jeśli rejestrujesz działalność w formie spółki,  Urząd Skarbowy może sprawdzać czy poprzez nieodpłatne użyczenie lokalu spółka osiągnęła korzyść od której powinna odprowadzić podatek;
  • w końcu – wizerunek – jakie zaufanie budzi firma zarejestrowana w domu?
  • dodatkowo jeszcze – przestrzeń na spotkania. Czy uważasz, że spotykanie się z klientami w domu lub restauracjach jest bardziej profesjonalne aniżeli w biurze?

U nas dodatkowo możesz skorzystać z sal konferencyjnych i usług sekretariatu.

Więcej informacji na temat tego co,  jak i gdzie w CoFactory,  znajdziesz tutaj: wirtualne biuro.